HeppiApple

Recepty

Semienková zmes so zeleninou

27. februára 2024

V plánoch Metabolic Balance majú klienti častokrát ako jeden z návrhov na raňajky semienkovú zmes, teda zmes tekvicových a slnečnicových semien.

Tekvicové jadierka sú výdatným zdrojom bielkovín, pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi a prispievajú k znižovaniu zlého cholesterolu či vysokého tlaku. Sú dobrým zdrojom omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Obsahujú železo (viac ako ktorékoľvek iné semená), zinok, selén, horčík, fosfor, draslík a vitamíny skupiny B, dôležité na zmiernenie stresu a jeho nepriaznivého vplyvu na imunitu. Jadierka sú dobré pre zdravú pokožku, trávenie, nervovú sústavu a vďaka aminokyseline tryptofán aj pre lepší spánok.

Čo sa týka slnečnicový semien, tie obsahujú: vitamín E, ktorý pôsobí preventívne proti toxínom a pomáha udržiavať zdravú pokožku a bunkové tkanivá, ďalej vitamíny B1, B2 a B3, vápnik, meď horčík, mangán, železo, selén či zinok. Semená pôsobia priaznivo aj na vlasy a nechty a pomáhajú znižovať krvný tlak a riziko srdcovo-cievnych ochorení.

Dnes Vám prinášame naozaj jednoduchý a rýchly recept na semienkovú zmes so zeleninou. Porciu zmesi podľa Vášho Metabolic Balance plánu si opražte nasucho na panvici a servírujte s porciou zeleniny pripravenej napríklad v parnom hrnci. Ak už ste vo fáze s tukmi, na tepelnú úpravu zeleniny môžete použiť ghee maslo a semená pokvapkať kvalitným tekvicovým olejom. Podávame s celozrnným ražným kváskovým chlebom. Korenie môžete použiť podľa chuti a druhov vybranej zeleniny – himalájsku soľ, čierne korenie, zázvor, koriander či rímsky kmín.

Dobrú chuť 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu a získajte aj Vy svoj individuálny stravovací plán Metabolic Balance. Kontaktujte nás  telefonicky na 0904 831 311 (Bratislava), 0904 738 156 (Košice) alebo e-mailom na info@heppiapple.sk.

Prihlás sa na prvú bezplatnú konzultáciu.

Konzultácia

Loading...