HeppiApple

Recepty

Semienková zmes so zeleninou

17. júna 2024

V osobných plánoch Metabolic Balance je u klientov častým návrhom na raňajky semienková zmes. Najčastejšie obsahuje zmes tekvicových a slnečnicových semien v kombinácii so zeleninou alebo šalátom. Pozrime sa spolu na to, prečo sú tieto raňajky skvelým výberom pre váš organizmus. A ukážeme si aj ako si takéto raňajky jednoducho a chutne pripraviť.

Tekvicové jadierka sú výdatným zdrojom bielkovín, pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi. Prispievajú aj k znižovaniu zlého cholesterolu či vysokého tlaku. Sú dobrým zdrojom omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Obsahujú železo (viac ako ktorékoľvek iné semená), zinok, selén, horčík, fosfor, draslík a vitamíny skupiny B, dôležité na zmiernenie stresu a jeho nepriaznivého vplyvu na imunitu. Jadierka sú dobré pre zdravú pokožku, trávenie, nervovú sústavu a vďaka aminokyseline tryptofán aj pre lepší spánok.

Čo sa týka slnečnicový semien, tie obsahujú: vitamín E, ktorý pôsobí preventívne proti toxínom a pomáha udržiavať zdravú pokožku a bunkové tkanivá, ďalej vitamíny B1, B2 a B3, vápnik, meď, horčík, mangán, železo, selén či zinok. Semená pôsobia priaznivo aj na vlasy a nechty a pomáhajú znižovať krvný tlak a riziko srdcovo-cievnych ochorení.

Ako si ju pripraviť ?

Ak neviete ako si s takýmito raňajkami poradiť, prinášame naozaj jednoduchý a rýchly recept na semienkovú zmes so zeleninou. Porciu semienkovej zmesi podľa Vášho Metabolic Balance plánu si opražte nasucho na panvici. Porciu zeleniny pripravte napríklad v parnom hrnci. Ak už ste vo fáze s tukmi, na tepelnú úpravu zeleniny môžete použiť ghee maslo a semená pokvapkať kvalitným tekvicovým olejom. Podávame s celozrnným ražným kváskovým chlebom. Na všetky ingrediencie môžete použiť korenie podľa chuti a druhov vybranej zeleniny – himalájsku soľ, čierne korenie, zázvor, koriander či rímsky kmín – a chutná raňajková semienková zmes plná vitamínov a minerálov je na svete.

Dobrú chuť 

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu a získajte aj Vy svoj individuálny stravovací plán Metabolic Balance. 

Kontaktujte nás  telefonicky na 0907 064 885, e-mailom na info@heppiapple.sk alebo cez kontaktný formulár.

Prihlás sa na prvú bezplatnú konzultáciu.

Konzultácia

Loading...