Metabolic Balance® ma naučil “chytať ryby” – Eva (45)

Metabolic Balance® ma naučil “chytať ryby” – Eva (45)

Volám sa Eva, mám 45 rokov a so svojím stravovaním som nebola spokojná. Pre firmu pracujem doma a obedy len pre seba sa mi nechcelo chystať. Zjedla som, čo prišlo, rada som jedla sladkosti, človek sa rozje a potom nevie prestať. Mám za sebou už nejaké diéty, ale vždy s jo-jo efektom. Točila som sa okolo 65 kg, raz hore, raz dole. Dosť ma to trápilo. No a nič nie je náhoda. Keď som sa počas zimy vypapkala až na 69,3 kg, vtedy to „náhodou“ prišlo.

Metabolic Balance® som sa dozvedela od známeho, ktorý už program absolvoval. Zaujalo ma to celé hneď od začiatku kvôli odberu krvi a tiež preto, že v tomto prípade sa nevymyslel len nejaký všeobecný postup pre všetkých, ale že si v HEPPiApple najskôr komplexne zistia, ako na tom som a priamo len pre moje telo nastavia program úpravy môjho metabolizmu.

Z krvi zisťovali napr. aj cholesterol, cukor, stav orgánov a celkovú kondíciu organizmu, merali mi miery, percento vody, celkový tuk, viscerálny tuk, stav kostí, množstvo a stav svalstva, bazálny metabolizmus, metabolický vek atď. Tiež ma zaujalo, že dostanem na začiatok zoznam potravín, ktoré moje telo nezaťažujú a ten sa bude postupne rozširovať, až napokon po úprave metabolizmu a hormonálnej produkcie budem môcť jesť a skúšať aj to, čo mi vyšlo, že mi na začiatku nerobilo dobre. A že budem pod „dozorom“ konzultantky (7 osobných konzultácií a medzitým aj telefonická či písomná podpora a poradenstvo). Pri doterajších diétach som si nevedela sama odkontrolovať, či chudnem zdravo (nie na úkor svalstva napr.)

Niečo tak komplexné som ešte nikdy neabsolvovala.

Dali sme sa na to rovno s kolegyňou a ešte ďalšou priateľkou, takže sme boli tri, čo bolo super, lebo sme sa mohli navzájom podporovať a vymieňať si skúsenosti. Ja som začala 3.4.2018 (69,3 kg).

Úvodná 1. fáza (2-dňová očista a vyprázdnenie tráviaceho traktu) bola v pohode. Hneď išli dole 2 kg. Na WC som išla iba 1krát 1. deň a 1krát 2. deň, aj keď mi bolo povedané, že sú aj takí účastníci programu, ktorí išli aj 13krát 😊

2. prísnu fázu (a v nej prvé dva týždne bez pridaného tuku) som tiež zvládla, keďže som už mala žalúdok a trávenie pripravené, a tak aj gramáž mi celkom vyhovovala. Aj bez tuku som sa časom naučila si jedlo pripraviť a dalo sa to v pohode a s chuťou zjesť. Ale čo mňa samú prekvapilo, bolo, že od začiatku som vôbec nemala chute na sladké. Mala som iba jednu krízu: počas druhého týždňa, keď sme sa mali každý deň vážiť, som mala 4-5 dní tú istú váhu, proste nešlo to dole. No ďalší deň sa už hmotnosť krásne pohla a všetko sa dohnalo. Dôležité je tiež sledovať nielen váhu, ale aj miery. Po dvoch týždňoch som už mala spolu -4,4 kg. Po prvých 16 dňoch v programe som už mohla pridať do stravy aj tuky a to bol pre mňa normálne sviatok 😊. To som si tak užívala. Rozšírený okruh potravín a jedlo s tukom – hneď bolo všetko chutnejšie. Taktiež ma začalo baviť chystať si jedlo len pre seba. Ozdobovala som si tanier aj kvietkami zo záhradky (sirotky sú jedlé), vymýšľala som si nezvyčajné oblohy taniera, napr. kolieska surovej cvikly, chrenu, zeleru. A uvedomila som si, ako málo zeleniny a ako málo pestro som predtým jedla. Po mesiaci som už mala -6,4 kg a hmotnosť 62,9 kg (viď fotografie „pred“ a „po“ nižšie). Keďže som na konzultácii povedala, že som s váhou spokojná, mohla som prejsť do 3. fázy. A to už bola paráda: ešte viac rozšírený okruh potravín, vyššia gramáž, povolené prílohy a ešte bonus, zaradiť 1krát do týždňa na obed tzv. favourite food. A váha mi išla aj tak stále dole! Po dvoch mesiacoch to už bolo -8,2 kg. To som už z toho bola úplne paf, no zároveň som si povedala, že už naozaj stačilo (kvôli prsiam, chudnutie totiž neobíde žiadnu partiu). A tak som prešla do záverečnej, udržiavacej fázy.

S Metabolic Balance® po 1 mesiaci

S Metabolic Balance® po 1 mesiaci

S Metabolic Balance® po 1 mesiaci

Moje výsledky po 2,5 mesiacoch: úbytok -8,9 kg, váha 60,4 kg, úbytok 16 cm v páse. A môj metabolický vek? Na začiatku mi namerali 42 a neskôr 30 rokov, takže to vyzerá tak, že som ešte aj omladla 😊.

Metabolic Balance® je pre mňa niečo, ako s tou rybou: „Keď človeku dáš rybu, nakŕmiš ho na jeden deň, ale ak ho naučíš ryby loviť, nakŕmiš ho na celý život“. A mňa Metabolic Balance naučil jesť. A to naozaj doslova. Naučil ma nielen, ako jesť zdravo (8 pravidiel), ale aj čo robiť, ak niekedy prechodne priberiem (napr. na dovolenke).

Úplne nové pre mňa bolo, že ako prvé sústo si mám dať bielkovinu (vtedy sa ako prvý vyplaví nie inzulín, ale naopak, jeho protipól, hormón glukagón). A práve nízka hladina inzulínu štartuje to želané spaľovanie tukov, zatiaľ čo naopak, neustále zvýšená hladina inzulínu spôsobuje ukladanie do tukových zásob. Aký malý krok (to 1. sústo) a aký veľký efekt. Aj tie dlhé pauzy medzi jedlami (5 hodín) som pochopila, kedy necháme telo odpočívať a ničím mu inzulín nedvíhame. A tiež ten jeden druh bielkoviny počas jedného chodu, lebo viac druhov naraz telo nedokáže vždy dobre zužitkovať, vznikajú odpadové látky, ktoré telo prekysľujú. Ďalej som sa naučila piť (ja som fakt predtým skoro nič nepila, myslím vodu 😊). A už konečne viem, ako si dopriať hoci aj sladkosti a nebyť tá, ktorá si „nemôže dať“. Dostala som vlastne komplexný návod, ako si „sama chytať tie ryby“.

Už som sa aj otestovala na dovolenke v júli, keď som si dala skoro každý deň aj koláčik k raňajkám, aj večer vínko k večeri, aj zmrzlinu po večeri a nedodržiavala som všetkých 8 pravidiel. Po návrate sa doma s malou dušičkou odvážim a….nič. Len 61 kg. Celá nadšená som to písala aj mojej poradkyni a vraj je to znak, že sa môj metabolizmu už dobre naštartoval a dokáže si so všetkým poradiť. Samozrejme, ak by som takto jedla mesiac, asi by som pribrala viac. Teraz už znova jem podľa všetkých 8 pravidiel (aj keď už nie tak striktne) a keď príde napr. grilovačka, bez výčitiek si všeličo doprajem, lebo viem, že ďalšie dni sa zase vrátim k pravidlám a takto sa udržiavam.

Som veľmi vďačná a spokojná a odporúčam Metabolic Balance® nielen tomu, kto chce schudnúť, ale aj tomu, kto má nejaké zdravotné ťažkosti. Keď je metabolizmus v rovnováhe, nielen že človek už tak ľahko nepriberá, ale telo si dokáže poradiť aj s rôznymi zdravotnými neduhmi či chorobami, ktoré sú tiež v podstate len určitou nerovnováhou. Moja priateľka aj známy po absolvovaní programu zistili, že nemajú alergiu, čo musí byť úľava po tých rokoch smrkania a štípania očí. Alebo priateľku stále preháňalo, keď zjedla čokoľvek z kravského mlieka a nedávno mi radostne oznámila, že po Metabolic Balance® si skúsila dať kravský jogurt a nič jej nebolo, to je fakt super.

Za svoje výsledky, premenu, všetko nové, čo ma toto celé naučilo, veľmi pekne ďakujem Metabolicu a aj mojej milej a príjemnej konzultantke Martinke. A tiež som hrdá sama na seba, že som to celé zvládla.

Eva 😊

Ak Vás koncepcia programu Metabolic Balance zaujala, neváhajte a dohodnite si u nás bezplatnú konzultáciu telefonicky na 0904 831 311 (Bratislava), 0904 738 156 (Košice) alebo nás kontaktujte e-mailom na info@heppiapple.sk.

Váš tím HEPPiApple