Stravovanie sa podľa chémie Vášho tela

Stravovanie sa podľa chémie Vášho tela

Metabolic Balance® a odlišnosť od iných diétnych programov

Máločo je na tomto svete vrtkavejšie ako stravovacie trendy. Nech je dôvod zmeniť naše stravovacie návyky akýkoľvek, väčšinou ako prvé vyhľadávame diéty, ktoré zaručene fungujú. K dobrým rozhodnutiam ale nestačí len vedieť, čo je zdravé. To, ako si vyberáme, čo budeme jesť, je zložitejšie a má viac aspektov, než by ste čakali.

Akákoľvek úprava stravy a pitného režimu vedie k celkovému odľahčeniu organizmu. Avšak nie vždy si zvolíme vhodnú cestu a, bohužiaľ, niekedy svojmu telu môžeme viac ublížiť, ako pomôcť. Každý človek sa od iného líši pohlavím, krvnou skupinou, farbou pleti, každý má rozličných predkov a žije v odlišnom prostredí. Každý z nás je unikátny, má iný metabolizmus, inak mu telo spracúva potravu, inak sa strava mení na energiu či tuky, inak sa do tela vstrebávajú živiny, inak fungujú biochemické procesy apod. Vďaka týmto faktom a dedičnosti je aj Váš metabolizmus úplne jedinečný – prečo by teda naše potreby mali byť unifikované?

Mnoho lekárov a výživových poradcov stále častejšie upozorňuje na význam biochemickej individuality človeka, čo zjednodušene znamená to, že čo jednému človeku prospieva, druhému môže škodiť. Dlhodobé nesprávne stravovanie často vedie okrem obezity aj k rôznym zdravotným problémom a hlavne k chronickým ochoreniam.

Plán Metabolic Balance® je vďaka laboratórnemu rozboru krvi (ktorý vypovedá o vnútornom stave organizmu a stave jeho orgánových systémov, o tom, čoho má telo nedostatok alebo naopak prebytok apod.) a osobnej a zdravotnej anamnéze šitý “na mieru”. Človek prijíma presne tie živiny, ktoré jeho telo potrebuje, aby sa látková výmena dostala do rovnováhy.

Chudnutie prebieha len vďaka zmene jedálnička, bez hladoviek a pôstu, počítania kalórií a bez doplnkov stravy a liekov. Jediné kritérium pre výber je pôsobenie daných potravín na látkovú výmenu a hormonálnu produkciu. Metabolic Balance® teda NIE JE DIÉTA, ale komplexný výživový program pre úpravu metabolizmu a metabolických porúch, ktorého vedľajším účinkom je optimalizácia hmotnosti.

V plánoch sú prioritným zdrojom zásadité potraviny s nízkou glykemickou záťažou. Tým sa aktivuje zdravý metabolizmus a podporuje sa prirodzená produkcia inzulínu. Práve tieto potraviny potrebujete k stabilizácii krvného cukru a inzulínu, následne teda k celkovej eliminácii zápalových procesov v tele. Šetríte nimi pankreas a umožňujete tak telu bez problémov uviesť látkovú výmenu do rovnováhy. Jedine vtedy, ak je telo v biochemickej rovnováhe, môžu bez problémov fungovať všetky jeho systémy, pretože nemusí riešiť chybný výber potravín alebo ich kombináciu.

ŽIADNA OVISNUTÁ POKOŽKA! Vďaka správnej skladbe jedálnička aj počas značnej redukcie nedochádza k tvorbe kožných záhybov –  chráni sa svalová hmota a väzivo, odbúrava sa len tukové tkanivo, pleť tak ostáva napnutá a krásna.

ŽIADEN JO-JO EFEKT! So známym jo-jo efektom sa pri tejto metóde nestretávate. Podmienkou je však to, že ide o dlhodobú a skutočnú zmenu životného štýlu – teda že to, čo sa v programe naučíte, si zamilujete a prevezmete si do svojich stravovacích zvykov natrvalo. Logicky ale však platí, že ak sa vrátite k pôvodnému, nevhodnému spôsobu stravovania – môže sa Vám vrátiť aj Vaša pôvodná hmotnosť alebo zdravotné problémy.

ŽIADNA ÚNAVA ČI PODRÁŽDENOSŤ! V programe sa nestretávame ani s únavou a podráždenosťou často spojenou s diétnymi programami. Tá sa môže objaviť jedine v začiatkoch programu, kedy telo detoxikuje. Naopak, veľmi skoro je možné pozorovať nárast energie a výkonnosti, zlepšuje sa tiež schopnosť koncentrácie a obnovuje sa telesná a psychická rovnováha.

Ovládnite svoj metabolizmus, schudnite a omladnite! Každý z nás môže byť zdravší a vyzerať lepšie. Stačí sa správne rozhodnúť a urobiť zmenu!

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Štítna žľaza a Metabolic Balance® – príbeh Patrície (30)

Histamínová intolerancia – príbeh Moniky

Metabolic Balance® a mamičky po pôrode – príbeh Viki

Dočkal som sa! Koneče som schudol a chudnem ďalej – príbeh Štefana

Metabolic Balance® ma naučil “chytať ryby” – príbeh Evy

Metabolic Balance® mi zmenil zdravie a život – príbeh Edity

Ak sa chcete o výživovom programe Metabolic Balance® dozvedieť viac a zistiť, ako môže pomôcť aj Vám, dohodnite si u nás bezplatnú konzultáciu telefonicky na 0904 831 311 (Bratislava), 0904 738 156 (Košice) alebo vyplňte náš registračný formulár.


Minimálna hodnota objednávky pre donášku v rámci e-shopu je 6 EUR! Skryť