HeppiApple

Recepty

Rybacie karí s jablkom

17. júna 2024

Účastníci programu Metabolic Balance® majú vo svojom jedálnom pláne na výber mnoho chutných a najmä dostupných druhov rýb alebo morských plodov. V dnešnom príspevku si priblížime, prečo je zaradenie rýb do jedálnička dôležité a ukážeme si jednoduchý recept na rybacie karí s jablkom, ktorý si pripravte s akoukoľvek rybou podľa vášho plánu Metabolic Balance®.

Ryby majú optimálne zloženie kvalitných bielkovín potrebných pre rast, rozvoj či regeneráciu organizmu a zdravých tukov (omega-3 nenasýtené mastné kyseliny), ktoré nás pomáhajú chrániť pred chorobami srdca a obehovej sústavy. Ryby tiež obsahujú ďalšie živiny pre posilnenie organizmu. Patrí k nim vitamín D, pretože pomáha usadzovať vápnik v našich kostiach a tie sa tak spevňujú. Taktiež obsahujú vitamíny  A a E, ktoré podporujú náš imunitný systém a B12, ktorý pomáha s vytváraním červených krviniek a je dôležitý pre normálne fungovanie nervovej sústavy. Ryby sú tiež zdrojom selénu a veľmi dôležitého jódu. Ten pomáha zvyšovať telesnú energiu, duševnú sviežosť alebo aj rýchlosť myslenia a je nevyhnutný pre správnu činnosť štítnej žľazy.

Ryby sú ľahko stráviteľné a možno ich upravovať na mnoho spôsobov. My Vám dnes prinášame chutný a jednoduchý recept na rybacie karí s jabĺčkom.

Rybacie karí s jablkom

Čo budeme potrebovať:

  • 1 porcia ryby (losos alebo treskovité ryby podľa Vášho plánu)
  • 1 porcia zeleniny (šalotka alebo cibuľa, paradajky)
  • jablko
  • sušené čili, čerstvý zázvor, cesnak, kurkuma, rímska rasca, mleté horčičné semeno, mletý koriander, citrónová tráva, jablčný bioocot, soľ

Rybu pokrájame na kúsky, pokvapkáme jablčným octom a osolíme. Šalotku/cibuľu pokrájame nadrobno, paradajky umyjeme a potom pokrájame. V panvici rozohrejeme trochu vody, pridáme cibuľu/šalotku a všetko korenie a za stáleho miešania podusíme. Pridáme jablko pokrájané na kúsky a paradajky, opäť chvíľu podusíme. Potom pridáme cca 0,5 dcl vody, necháme zovrieť a pridáme rybu. Varíme ďalších 5-7 minút, podľa potreby ešte dosolíme. Po prísnej beztukovej fáze môžeme zmes zjemniť kokosovým mliekom .

Dobrú chuť 

Viac informácií o programe Metabolic Balance® sa dozviete tu.

Prihlás sa na prvú bezplatnú konzultáciu.

Konzultácia

Loading...