Referencie


Volám sa Milan a k Metabolic balance som sa dostal na základe viditeľného. Výsledky našich susedov, ktorých som stretol po dvoch týždňoch od nástupu do programu. Vzhľadom na zdravotné problémy a neúspech v pokračovaní chudnutia u Jany, som ju presvedčil, aby to skúsila a ona zas presvedčila mňa, aby som sa zúčastnil prvého stretnutia s Jarom. A potom samozrejme Jaro presvedčil nás oboch, že je lepšie ak sa do programu zapojíme spolu a navzájom sa budeme podporovať a aj príprava stravy bude tak jednoduchšia. Dali sme si vypracovať program, naplánovali začiatok po Veľkej noci a pustili sa s malým strachom z veľkého hladu do toho. Ale hneď po pár dňoch strach pominul, lebo hlad sa nedostavil. Hneď od prvého dňa mi išla aj váha dole, pričom som si myslel, že v tejto oblasti som už dosiahol svoje minimum. A výsledky u Jany boli ešte viac prekvapujúce – prestala ju bolieť noha, ktorú si natiahla pri behu a nepomohli ani antibiotiká a rehabilitácia, upravil sa jej menštruačný cyklus a tiež zhodila niekoľko kg, teda 5. V programe až na malé výpadky napr. svadby a oslavy pokračujeme ďalej, cítime sa plní energie na prácu a cvičenie s Jarom. Všetkým zúčastneným držíme palce a prajeme veľa úspechov.

Milan a Janka

Predtým než som nastúpila do programu Metabolic balance držala som viacero diét, ktoré mi pomohli pri znížení mojej hmotnosti. Strata váhy bola však len dočasná, pretože nastal takzvaný JOJO EFEKT, s ktorým som pribrala ešte raz toľko čo som schudla. Po nastúpení do programu Metabolic balance som prešla uvodným sedením a odberom krvi kvôli vypracovaniu jedálnička na mieru. Začiatky boli ťažké, pretože moje telo bolo celý život zvyknuté na nezdravú stravu. Keď som začala s programom vážila som 86kg. Po mesiaci prišli prvé výsledky a behom piatich mesiacoch som schudla 14kg. Nastavenie zdravého životného štýlu mi pomohlo nielen pri chudnutí ale taktiež pri odstránení akné a vysokého krvného tlaku (hypertenzie). Cvičenie v HEPPi Apple je super z dôvodu, že nikdy nie sú rovnaké cviky ale stále niečo nové. Ja osobne nie som typ človeka, ktorý rád cvičí ale HEPPi Apple ma naučilo to, že cvičenie môže byť aj zábavné. Dokonca si môžete vybrať či chcete cvičiť individuálne alebo so skupinou. Ľudia, ktorí tam pracujú sú milí a ochotní vždy poradiť. Odporúčam tento program každému kto sa chce naučiť stravovať sa zdravo, vyzerať zdravo a hlavne cítiť sa zdravo.

Majka

Nikdy som nebola zástancom nejakých diét a už vôbec, že by som ich držala. Ale keď som pribrala, sama som začala uvažovať nad nejakou diétou. V tom období som stretla moju priateľku, ktorá mi začala rozprávať o zdravom stravovaní programu Metabolic balance, ktoré začala dodržiavať pretože mala kožné problémy a výsledky boli viditeľné. Rozprávala, že toto stravovanie je na zdravotné problémy, ale aj na chudnutie. No a to ma naštartovalo. Keďže môj manžel mal problémy so žalúdkom a ja s nadváhou, povedala som si, že to vyskúšame. A tak som na to nahovorila manžela, aby nám to išlo ľahšie.
Na moje prekvapenie to za fungovalo, už po prvých dvoch týždňoch sme sa cítili lepšie, ja som schudla 2 kg a manželovi sa žalúdok začal dávať do poriadku. Tým, že sme zmenili stravovacie návyky, spôsob prípravy jedla a aj intervaly medzi jedlom, výsledky boli každým dňom viditeľnejšie. Za 5 mesiacov som schudla 16 kg, cítim sa ľahšie, zdravšie a plná energie.
Zistila som že tento spôsob stravovania mi veľmi vyhovuje. Táto strava obsahuje všetko čo telo potrebuje pre zdravý život.
Nikdy by som nepovedala, že raz budem propagovať zdravé stravovanie. Vrelo odporúčam!

Danka

Ja som sa pre program Metabolic balance rozhodla hlavne pre svoje zdravotné problémy. Mám astmu a v záťažových obdobiach na jar ale aj na jeseň ma trápil veľmi silný kašeľ. Brala som tiež pravidelne lieky na štítnu žľazu a samozrejme som sa dosť často liečila braním antibiotík. Keď som tohto roku koncom februára začala veľmi kašľať začala som rozmýšľať nad nejakou prírodnou liečbou mojich problémov, aby som nemusela brať všetky tie silné lieky ktoré mi spôsobovali neskôr aj ďalšie zdravotné problémy. Keďže som v tom čase začala cvičiť, môj tréner Jaro mi začal rozprávať o programe, ktorý by mi vedel pomôcť vyriešiť tieto moje ťažkosti. A tak som sa rozhodla. Som v programe 5 týždňov. Po dvoch týždňoch som prestala úplne kašľať a zdravotne sa cítim veľmi dobre. Neberiem žiadne lieky! Popri tom som schudla 5 kg, čo ma samozrejme ako ženu veľmi teší. Pochopila som že program je skôr školou zdravého života a plánujem v ňom zostať natrvalo☺. Človek rozmýšľa o tom čo je – konzumuje a jedlo sa stáva nielen potravou ale aj liekom. Naučila som sa veľa nových receptov ale najdôležitejšie je, že konečne si uvedomujem čo vlastne konzumujem☺. Mám veľmi dobrý pocit že som niečo pre seba dobré urobila a teším sa že v tom môžem aj naďalej pokračovať . Po troch mesiacoch programu sa chystám na kontrolné vyšetrenia a verím že budem môcť opäť napísať že sa oplatilo začať☺ Mary (42r., 5 detí a skvelý život) :)

Mary

K tomuto programu som sa dostala prostredníctvom brata. Videla som výsledky ,ktoré dosiahli spolu s manželkou. Potom sa do toho pustil aj druhý brat s priateľkou a netrvalo mi dlho aby som sa rozhodla urobiť aj ja niečo pre seba. Do programu som išla s veľkým nadšením, lebo som si bola vedomá, že mám pevnú vôľu a sebadisciplínu a čakala som čo sa bude diať. Mala som predstavu schudnúť 5 kg a hlavne som chcela aby sa mi upravili krvnéhodnoty, ktoré som mala zvýšené-cholesterol, tuky v krvi a pečeňové testy. Na moje prekvapenie som schudla 10 kg za mesiac a krvné hodnoty sa mi upravili asi za 4-5 mesiacov. Dlhodobo som mala problém s permanentným vypadávaním vlasov, ktorý sa zrazu vytratil. Nepomáhali mi žiadne tablety, vlasové vody ani šampóny a to som ich vyskúšala nespočetné množstvo. Takisto kvalita pleti a celkovo pokožky sa zmenila, mám pocit, že som omladla. Teda aj ľudia naokolo mi to hovoria a ja im nechcem protirečiť keďže asi majú pravdu. Aj moja postava nadobudla inú formu. Cítim sa plná energie a nie som unavená ako predtým. Som farmaceut a pracujem v lekárni, takže mám veľký prehľad o tom, aké kvantá liekov a doplnkových preparátov ľudia dokážu skonzumovať pri takých banálnych problémoch, kde by to vôbec nepotrebovali. Jednoducho si treba uvedomiť, že zdravie sa udržiava prijímaním zdravej potravy, ktorá je telu prospešná a aby to bolo dokonalé treba k tomu pridať aj pohyb a pozitívne myslenie. S Metabolic balance som maximálne spokojná a vrele odporúčam každému.

Monika

Volám sa Lucia a mám 35 rokov a opäť chuť do života. Vďaka pravidelnému cvičeniu pod dohľadom Jarka Sokola, na mieru ušitému jedálničku Metabolic balance, dodržiavaniu stravovacieho režimu a mojej pevnej vôli sa mi od decembra 2014 podarilo schudnúť 15 kilogramov.

Začiatky neboli ľahké, prvé tréningy boli o pichaní v boku, kyslíkovom dlhu už po úvodnej rozcvičke a protestujúcom žalúdku. Nevzdala som to však a potom, ako začala váha rapídne klesať, bola motivácia každým tréningom väčšia a väčšia. Pohyb a kontrolovaný stravovací režim ma v priebehu niekoľkých mesiacov úplne uchvátili, celkový pocit odľahčenia i reakcie okolia na moju postupnú premenu mi dával krídla a tlačil moje sebavedomie smerom nahor.
Mojim cieľom je zbaviť sa ešte 10 kilogramov, som presvedčená o tom, že sa mi to za pomoci Jarka podarí a dúfam, že mi nový životný štýl ešte nejakú tu dobu vydrží. Teda minimálne do konca života :)

Lucia

Odkedy si pamätám ,tak som bol tučnučký chlapec. S pribúdajúcim vekom pribúdala nielen výška ale aj váha. Takýmto postupným rastom som sa dostal cez hranicu 100 kg (obdobie strednej školy).Počas ZŠ som sa aktívne venoval vodnému polu a plávaniu no k redukcii hmotnosti mi to nepomáhalo. Na strednej moje športové aktivity neprestavali, začal som aktívne hrávať futbal a popri tom som sa snažil zhadzovať nadbytočne kila posilňovaním so vzpieračmi. V určitom smere sa mi podarilo zastaviť naberanie hmotnosti a v niektorých časoch sa mi aj aktívne darilo hmotnosť znižovať. Avšak slabá vola následne znamenala ďalšie naberanie. Po nástupe na výšku som dostal príležitosť sa venovať volejbalu ako tréner a manažér tímu mestskej ligy. V roku 2011 sme do tímu prijali talianskeho trénera, s ktorým sa mi počas kondičnej prípravy podarilo zhodiť hmotnosť na pekných 111 kg. Ďalšie Vianoce však zastavili tento pekný postup a pomalé naberanie na hmotnosti sa zastavilo v októbri 2013 na čísle 129kg.12 októbra som začal stravovací program Metabolic balance , následne som začal trénovať pod vedením Jara Sokola a po troch mesiacoch dosahujem krásne výsledky momentálne mám 105 kg a ideme ďalej.

Daniel

Približne pred rokom som sa rozhodla aktívnejšie venovať športovým aktivitám a taktiež behu. Bolo to pre mňa veľmi náročné, kedže mi v tom bránila choroba, ktorá je atipická pre môj vek a váhu – Dna. Táto choroba mi zapríčiňovala akutné zápaly kĺbov a tak mi bránila nie len pri športovaní, ale v istom období aj v každodennom pohybe. Bola som z toho veľmi nešťastná, pretože vo veku 23 rokov a s váhou 53kg mi robilo problém výjsť čo i len po schodoch alebo obsedieť prednášku v škole. Lieky nasadené lekármi mi vôbec nevyhovali, nevládala som sa sústrediť a bola som denno denne unavená. Rozhodla som sa preto úplne zmeniť svoje stravovacie návyky. Nebolo to vôbec jednoduché, kedže som mala odmala problémy taktiež so zlčníkom a žalúdkom a tak sa môj jedálniček obmedzil na veľmi úzky výber potravín. Pomohlo to na istý čas, no samozrejme, akonáhle na tom moje telo bolo už trocha lepšie, nebavilo ma jesť stále dookola to isté, tak som sa vrátila späť k starým zvyklosťiam a môj príbeh sa teda opakoval, až kým som nedostávala lieky od bolesti prostredníctvom infuzií. Lekárka mi v tom období povedala, že ak odmietam užívať lieky, tak sa to nezmení a nízku hladinu si viem regulovať len prostredníctvom stravy. Pár mesiacov na to som začala behávať a cvičiť s partiou ľudí pod vedením trénera Jarka. Počas behov a tréningov bol veľmi často spomínaný program Metabolic Balance a tak som si o ňom začala zisťovat viac. Popravde, ked mi Jaro povedal, že program ma vie z mojich problémov dostať, neverila som mu, pretože tieto slová som za 4 roky nepočula od žiadneho lekára. Tak som len ticho pozorovala ľudí, ktorí sa už podľa programu stravovali. A to bol ten dôvod, ktorý ma presvedčil- ich viditeľné úspechy. Úspechy nie len pri redukovaní váhy ale i zlepšení zdravia či zvýšení energie. Podľa programu sa stravujem takmer rok a na “môj metabolic” nedám dopustiť. Nie len že som sa zbavila tejto nepríjemnej choroby, ale aj ďalších zažívacích ťažkostí, ktoré ma od mala trápili. Som veľmi šťastná, že jedlo pre mňa nie je konečne len potravou ale aj liekom! Verím tomu, že to takto bude aj naďalej. Všetkým, ktorí sa podľa programu stravujú drźím palce, aby úspešne dosiahli svoje ciele.

Janka

Volám sa Zuzana. Mám 28 rokov a ešte pred pár rokmi som bola úplne zdravé dievča, pracujúca študentka, ktorej najobľúbenejším jedlom bola pizza, hamburgery a čínska reštaurácia na rohu bloku, kde som bývala. Maximálnym možným spôsobom som sa vyhýbala ovociu a zelenine a mojou  najsilnejšou závislosťou boli čokolády, zmrzliny a gumené medvedíky. Bola som úplný cukrový závislák. No v mojom živote zrazu nastal zlom. Stalo sa to pred 4 rokmi, práve keď som ukončovala bakalárske štúdium na vysokej škole. Vtedy mi bola diagnostikovaná závažná choroba- roztrúsená skleróza. V mojom mladom veku to bol pre mňa veľký šok, a trvalo mi nejaký čas, pokiaľ som sa vôbec z tohto verdiktu spamätala, keďže ja som nikdy predtým nebola vážnejšie chorá a nemala som žiadne zdravotné problémy. Môj život nabral v tej chvíli úplne iný smer.

V prvom rade som začala veľmi intenzívne googliť a vyhľadávať všetko o mojej chorobe. Na internete som si prečítala rôzne príbehy ľudí, ktorí kvôli vážnym chorobám zmenili stravovanie a životný štýl. Začalo ma to zaujímať, a tak som aj ja postupne skúšala nové a zdravé recepty, ktoré znamenali prechod na jedlo, ktoré obsahovalo hlavne celozrnnú múku, zeleninu a ovocie. Fast-foody, sladené vody, chemicky ošetrované potraviny a cukor som takmer úplne vypustila. Keď som si prečítala, že pri mojej diagnóze by sa nemali konzumovať ani mliečne a mäsové výrobky, v tom momente som už bola stratená a sama som nevedela, ako sa mám vlastne stravovať. Bolo to veľmi namáhavé a obmedzujúce obdobie.

Prešiel rok a pol a môj stav sa ani nezlepšoval, ani nezhoršoval. Pár mesiacov pred mojimi inžinierskymi štátnicami došlo k ďalšiemu „ataku“ a skončila som opäť na infúziách v nemocnici. Na základe vyšetrení, mi okrem prvej diagnózy zistili, že môj krvný obraz nie je najlepší a začali ma liečiť aj na upchávanie ciev a tvorbu zrazenín v krvi. Po absolvovaní vysokej školy som sa rozhodla, že musím začať niečo robiť inak, že musí existovať niečo, čo mi pomôže a vďaka čomu moja choroba nebude expandovať a ja sa budem cítiť fit, šťastná a taká, aby ma táto choroba neobmedzovala v mojom osobnom a pracovnom živote.

Začala som veľa cvičiť a veľa oddychovať. Prešiel nejaký čas, keď za mnou prišla moja rodina s niečím, čo ma úplne očarilo. Povedali mi o výživovom programe, o Metabolic Balance. V prvom momente som tomu neverila, keďže som mala vyskúšané všetky druhy stravovania a všetky typy diét. Po vyše dvoch mesiacoch, keď som sa opäť stretla s mojou rodinou, tak som si na nich všimla úžasnú zmenu, boli vysmiati, mali zdravšiu pleť, veľa energie a o pár kíl menej, ako keď som ich videla naposledy. A práve vtedy som sa rozhodla. Presne v tomto momente som sa na ich odporúčanie dala na túto zmenu aj ja. Už hneď po prvých dňoch som sa cítila lepšie, príznaky mojej choroby sa zmierňovali, postupne sa mi vracala energia. Bolo to pre mňa veľmi povzbudzujúce a motivujúce. Po mesiaci som už energiou prekypovala, zvýšila sa mi fyzická výkonnosť, tiež vitalita a moja pokožka bola zrazu krajšia, hebkejšia a pružnejšia.

Prešiel pol rok od vtedy, čo som vstúpila do programu, kedy som šla na dohodnuté vyšetrenie krvi na hematológiu. Moja lekárka mi s výsledkami v ruke, s radosťou a s údivom oznámila, že mi znižuje predpisovanú dávku liekov na minimum, pretože sa môj krvný obraz úplne upravil. Bol to pre mňa taký malý zázrak. Začala som opäť získavať svoje stratené sebavedomie a začala si život užívať. Bolo to úžasné. Aj po tejto pozitívnej správe som pokračovala vo štvrtej- Udržiavacej fáze, kde som naďalej dodržiavala už zažité základné pravidlá.

Po ďalších troch mesiacoch som mala dohodnuté kompletné vyšetrenia v nemocnici, kde mi hneď po vyhodnotení výsledkov lekárka povedala, že všetko výsledky- vrátane imunologických odberov, pečeňových a krvných testov, sa oproti minulým zlepšili a sú v absolútnej norme. Taktiež mi oznámila, že môj stav choroby RS sa nezhoršil a je stabilizovaný, bez akéhokoľvek progresu. Po zhodnotení bola aj pani doktorka prístupnejšia k alternatívnej liečbe a uznala zlepšenie z dôvodu zmeny stravovania sa a životného štýlu.

Zmeniť spôsob svojho stravovania podľa Metaboli Balance bola jednoznačne tá najlepšia vec, čo som kedy urobila. Vďaka tomuto programu som začala znova normálne žiť a moju chorobu mi umožnil dostať úplne pod kontrolu.

Zuzana