Krevety s kuriatkami

Krevety s kuriatkami

Krevety sú kôrovce, ktoré patria k najviac vyhľadávaným a najchutnejším morským plodom. Sú bohaté na rôzne živiny, ako vitamíny B3 a B12, vápnik, jód, horčík, fosfor, draslík, selén, či zinok. Obsahujú tiež antioxidant astaxantín (ten sa nachádza aj v iných plodoch – kraby, homáre či losos), ktorý okrem iného pomáha znižovať zápal v tele.

Účastníci programu Metabolic Balance majú krevety častokrát vo svojich plánoch. Dnes Vám teda prinášame chutný a rýchly recept na krevety s kuriatkami.

 

Potrebujeme:

  • 🍤 krevety (porcia bielkoviny)
  • porcia zeleniny – podľa Vášho plánu, my sme použili kuriatka (huby), papriku, paradajku, zelenú fazuľku
  • korenie – cesnak, čierne korenie, soľ, mletý koriander, zázvor, balsamico ocot

Postup:

Na troche vody (v prísnej fáze bez tuku) alebo na troche tuku (vhodné použiť tuky na tepelnú úpravu, ako sú kokosový olej, maslo ghee alebo repkový olej) si orestujeme krevety, pridáme korenie a balsamico ocot a zeleninu. Krátko všetko podusíme a podávame s ražným chlebom, prípadne s celozrnnými ražnými cestovinami (v odľahčenej/udržiavacej fáze).

Prajeme Vám dobrú chuť 😊

Ak sa chcete o programe Metabolic Balance dozvedieť viac, dohodnite si u nás bezplatnú konzultáciu telefonicky na 0904 831 311 (Bratislava), 0904 738 156 (Košice) alebo nás kontaktujte e-mailom na info@heppiapple.sk.