Metabolic Balance® – 8 pravidiel

Metabolic Balance® – 8 pravidiel

Pravidlo č. 4: Každé jedlo začnite sústom bielkoviny

Začnite každé jedlo jedným až dvomi sústami bielkoviny (napr. mäso, ryba, strukovina, syr, vajce…).

Chuťové poháriky na jazyku zaregistrujú, či sa prijíma uhľohydrát, tuk alebo bielkovina a dajú signál hypotalamu, ktorý zase vydá signál tráviacim orgánom, aby začali produkovať potrebné tráviace enzýmy.

Ak zjeme ako prvé sústo bielkoviny, stimuluje sa tiež produkcia hormónu glukagón z pankreasu, ktorý je protihráčom inzulínu. Ak je hladina glukagónu mierne zvýšená, klesá produkcia inzulínu a ako už vieme, pri nízkej hladine inzulínu sa naštartuje spaľovanie tukov.

Vyššia hladiny glukagónu udržuje vylučovanie inzulínu neustále na nízkej úrovni, čo vedie k tomu, že makroživiny, ako sú tuky a uhľohydráty v strave, sa spotrebujú omnoho rýchlejšie a nie sú okamžite uskladnené ako telesný tuk. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou tohto hormónu je, že jeho dostatočné uvoľnenie zabraňuje návalom „vlčieho“ hladu.

Zdroj: de.metabolic-balance.com

Ak sa chcete o výživovom programe Metabolic Balance® dozvedieť viac, dohodnite si u nás bezplatnú konzultáciu telefonicky na 0904 831 311 (Bratislava), 0904 738 156 (Košice) alebo nás kontaktujte e-mailom na info@heppiapple.sk.


Minimálna hodnota objednávky pre donášku v rámci e-shopu je 6 EUR! Skryť