Metabolic Balance® – 8 pravidiel

Metabolic Balance® – 8 pravidiel

Pravidlo č. 3: Jedno jedlo by nemalo trvať dlhšie ako 60 minút

Týmto pravidlom sa rozumie časový rámec, ktorý si každý môže upraviť podľa svojich potrieb. Neznamená to, že človek musí jesť aspoň jednu hodinu alebo si čas cielene predlžovať. Skôr ide o úmyselné vyčlenenie si času na jedlo, kávu a čaj, uvedomenie si, vnímaniepôžitok z jedla.

Ak jeme v pokoji, má to na nás dvojitý pozitívny efekt. Jednak si pre seba vyčleníme pauzu v rámci nášho hektického dňa, na druhej strane máme možnosť si vedome vychutnať naše jedlo, a to vedie k redukcii stresu.

Pri prijímaní potravy teda zohráva dôležitú úlohu nielen „ČO“, ale aj „AKO“. K uvedomelému stravovaniu patrí, samozrejme, výber tých správnych potravín, ale aj to, aby sme mali dostatok času jedlo vnímať, prežúvať a vychutnávať si. To, ako jeme, má vplyv aj na to, ako sa cítime.

Vedomé jedenie a intenzívne, pomalé prežúvanie trénujú náš chuťový zmysel. Ak potravu žujeme dostatočne dlho, podporujeme tak stimuláciu a tvorbu tráviacich štiav. Tiež sa cítime skôr sýti a znižujeme množstvo, ktoré zjeme. To má pozitívny vplyv na zdravie a aj našu postavu.

Naopak, rýchle hltanie jedla a nedostatočné prežúvanie môže spôsobiť nevoľnosť či pálenie záhy, telo musí vynaložiť omnoho viac úsilia na trávenie, žalúdok je pod stresom.

Preto sa snažte nájsť si na jedlo dostatok časuvychutnajte si ho!

Zdroj: de.metabolic-balance.com

Ak sa chcete o výživovom programe Metabolic Balance® dozvedieť viac, dohodnite si u nás bezplatnú konzultáciu telefonicky na 0904 831 311 (Bratislava), 0904 738 156 (Košice) alebo nás kontaktujte e-mailom na info@heppiapple.sk.


Minimálna hodnota objednávky pre donášku v rámci e-shopu je 6 EUR! Skryť