Zbavila som sa alergie, nadváhy a histamínovej intolerancie…vďaka Metabolic Balance®

Zbavila som sa alergie, nadváhy a histamínovej intolerancie…vďaka Metabolic Balance®

Volám sa Vanda, mám 34 rokov a rada by som sa s Vami podelila o svoje skúsenosti s programom Metabolic Balance®. Stretla som sa s ním po prvýkrát pred dvomi rokmi vďaka mojej sestre Viki, ktorú mnohí z Vás poznajú ako trénerku v HEPPiApple a dlhoročnú poradkyňu programu.

V tom čase som najmä vďaka sedavému zamestnaniu, nedostatočnému pohybu a sčasti aj nevhodnej strave trpela nadváhou (cca 20 kg). Taktiež ma ťažili zdravotné problémy ako nedostatok energie, únava, bolesti hlavy a závraty, ale aj alergia na prach a senná nádcha, ktoré sa prejavovali aj prudkými reakciami na koži, v nose a očiach. Neskôr sa k tomu všetkému pridala aj diagnóza histamínová intolerancia, hoci našťastie len v ľahkej forme bez nutnosti brať lieky.

Spočiatku som si hľadala vlastnú cestu hľadaním informácií na internete, skúšala som rôzne diéty a prístupy, no vždy len s krátkodobým efektom. Hoci som vedela, že Viki pracuje s programom Metabolic Balance® bola som trochu skeptická, keďže podobný prístup, kedy je Vám na základe krvných testov vypracovaný stravovací plán, som už v istej spoločnosti absolvovala, no nebola som spokojná s výsledkami a nedostala som ani adekvátne a uspokojivé odpovede na svoje otázky a súvislosti, nehovoriac o tých odborných.

Keďže som však videla pozitívne výsledky na klientoch Viki, k čomu sa pridala aj naša mama, ktorá program tiež absolvovala, povedala som si, že už nie je čo riešiť. Začala som sa zaujímať o detailnejšie informácie k programu Metabolic Balance®,  prečítala som si aj odborné knižné publikácie. Jednotlivé poznatky mi dávali stále hlbší zmysel. Keďže som človek racionálny a mám rada, ak sú informácie vysvetlené a podložené faktami, vedela som, že Metabolic Balance® je to, čo som hľadala. O to viac, že každý prvok programu má svoje opodstatnenie aj z pohľadu lekárskeho a vedeckého (pravidlá Metabolic Balance®  verzus metabolické a biochemické procesy v našom tele, individualita nášho metabolizmu, výsledky štúdie Metabolic Balance® a pod.)

Nechala som si teda na základe krvných testov (výsledky krvných testov mi okrem iného odhalili napr. vysoký zápal v tele, zvýšenú hladinu cholesterolu a cukru, či nedostatok železa) a rozsiahlej zdravotnej anamnézy vypracovať aj svoj individuálny stravovací plán spolu so svojím individuálnym zoznamom potravín a vrhla som sa do toho.

Bola som nadšená. Program mi v prvých mesiacoch pomohol pri redukcii váhy o 13 kíl a zlepšili sa samozrejme aj spomínané fyzické problémy a krvné hodnoty, nehovoriac o tom, že som opäť mohla bez problémov konzumovať potraviny, ktoré som musela kvôli histamínovej intolerancii vylúčiť.

Pre mňa najmä kyslá kapusta, paradajky, špenát či jogurty a mäso a vínko ☺. Motivovalo ma samozrejme aj okolie, ktoré si pozitívne zmeny všimlo, takže človek sa hneď cítil dobre aj po psychickej stránke. Po tejto redukcii som sa aj ďalšie mesiace držala zaužívaných pravidiel a nových stravovacích návykov a začlenila som do života aj pravidelný pohyb (tu mi veľmi pomohla Viki, ktorá so mnou vstávala aj ráno pred prácou a makali sme ☺). Začiatkom roka 2017 som si v rámci predsavzatí do ďalšieho roka povedala, že chcelo by to dať ešte pár kilečiek dole, aby bola spokojnosť 100%ná. Opäť som sa teda pustila do prísnej fázy Metabolic Balance®  podľa programu, ktorý som už mala k dispozícii a po troch mesiacoch išlo dole ďalších 7 kíl.

IMG_1592Dnes som sa tak dostala na váhu, ktorú som naposledy videla cca pred 12 rokmi ☺. Mám plno energie, spánok je vynikajúci, pracovný výkon na vysokej úrovni, alergie a intolerancie ustúpili a naďalej aktívne športujem.

Sú samozrejme obdobia, ako sú dovolenky či oslavy, kedy zhreším, avšak podstata spočíva v tom, že človek ostáva v čo najväčšej miere verný nadobudnutým zvykom. Metabolic Balance® pre mňa nie je diéta, je to proste životný štýl.

Každý človek a jeho metabolizmus je jedinečný a len vtedy, ak nastolíte jeho prirodzenú rovnováhu, budete zdraví a vitálni. Jedine Váš vlastný organizmus Vám pomôže.  A práve to je základný princíp celého programu Metabolic Balance®.

TETKAKeďže som sa o jeho účinkoch presvedčila sama a som s ním plne stotožnená, rozhodla som sa aj ja sama odovzdať ľuďom svoje skúsenosti a pomáhať tým, ktorí trpia či už nadváhou alebo chcú riešiť svoje zdravotné problémy. Absolvovala som pre to aj školeIMG_1591nie pre poradcov Metabolic Balance® a v súčasnosti som Vám plne k dispozícii v HEPPiApple Bratislava.

Sledujte nás aj na našich Facebookových stránkach HEPPiApple Košice, či HEPPiApple Bratislava a neunikne Vám žiadna novinka.

V prípade, že Vás príbeh Vandy s Metabolic Balance® zaujal, neváhajte sa prihlásiť aj Vy ešte dnes v Košiciach, alebo v Bratislave.