HeppiApple

Metabolic Balance

Je zdravé jesť vajíčka? Sú pre naše telo nebezpečné?

27. mája 2024

Veľká noc je za dverami a jedným zo symbolov Veľkej noci sú nepochybne vajíčka. Sú však vajcia pre náš organizmus zdravé alebo mu, naopak, viac škodia ako pomáhajú? Klienti programu Metabolic Balance® však vedia, že sa konzumácie vajec nemusia báť. Zistite s nami prečo je zdravé jesť vajíčka a zopár odporúčaní k ich konzumácii.

V plánoch programu Metabolic Balance® hrajú vajcia podstatnú úlohu. Sú napríklad najhodnotnejším zdrojom bielkovín a taktiež obsahujú vitamíny ako A, D, E, K, sk.B a mnoho minerálnych látok. Kvalitné vajíčko obsahuje taktiež vhodný pomer omega 3 a 6 nenasýtených mastných kyselín. (Viac info o tom, aký význam majú pre človeka, sa môžete dočítať na stránke opotravinach.sk)

Pre všetkých je zdravé jesť vajíčka, no každý z nás je iný, jedinečný a teda nie pre každého platí rovnaké odporúčané množstvo konzumácie vajec. Rovnako je to aj v plánoch programu Metabolic Balance®.

Ako je môžné, že má niekto 8 vajec týždenne a ja len 2? Prečo nemôžem vajíčko na raňajky? Aj tieto otázky nám často kladú naši klienti a odpoveďou je dôkaz individuálnych potrieb každého z nás.

Čo teda za tým, že sa niektorým klientom neodporúča jesť vajíčka na raňajky?

Dr. Funfack – zakladateľ metódy Metabolic Balance® to na základe svojich dlhoročných skúseností vysvetľuje tak, že ľudia, ktorí majú rôzne zápalové ochorenia (aj tie skryté), ranné vajíčka tolerujú o niečo horšie. V praxi to znamená, že vajíčko na raňajky môže zhoršovať bolesť rôznych zápalových stavov.

Zápalové procesy v tele či vysoký LDL cholesterol ovplyvňujú taktiež odporúčané množstvo vajec týždenne.

1 vajíčko obsahuje približne 186 mg cholesterolu. Cholesterol je stavebnou látkou všetkých buniek nášho tela a využívame ho pri profunkcii hormónov ako estrogén, testosteréon a kortizol. Denný príjem cholesterolu by však nemal presiahnuť cca 300 mg. Ak ho príjmeme nadbytok, zanáša to naše cievy a ohrozuje srdce. Preto všetky plány programu Metabolic Balance® správadza odporúčanie 2-8 vajec týždenne, nikdy však nepresiahnuť dávku 2ks denne.

ODPORÚČANIE NA ZÁVER:

  • Vajcia sú bohatým zdrojom bielkovín, preto ich zo svojho jedálnička určite nevynechávajte.
  • Ak máte vysoký LDL cholesterol, či zvýšené CRP, vyhýbajte sa vajciam na raňajky a taktiež obmedzte ich príjem na 2 ks týždenne.
  • Klienti programu Metabolic Balance® majú na základe laboratórneho rozboru krvi svoje vlastné individuálne odporúčania, ktoré dodržiavajú minimálne 1-3 mesiace. Ak sa vo Vašom pláne nachádza odporúčanie, aby ste sa vyhli konzumácii vajec na raňajky, túto alternatívu raňajok si budete môcť zaradiť neskôr vo 4. fáze.
  • Vyberajte si vajcia od sliepok z voľného chovu. Vajcia zo sliepok z klietky, ktoré nemajú pohyb a prirodzené krmivo, majú nevhodný pomer omega 3 a 6 mastných kyselín.

Nechcete už viac so svojím telom experimentovať a chcete vedieť, čo je vhodné práve pre Váš organizmus?

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu a získajte aj Vy svoj individuálny stravovací plán Metabolic Balance®

Kontaktujte nás  telefonicky na 0907 064 885, e-mailom na info@heppiapple.sk alebo cez kontaktný formulár.

Prihlás sa na prvú bezplatnú konzultáciu.

Konzultácia

Loading...