Metabolic Balance® & Histamínová intolerancia – príbeh Moniky

Metabolic Balance® & Histamínová intolerancia – príbeh Moniky

Metabolic Balance® je patentovaný výživový program určený pre úpravu látkovej výmeny a telesnej hmotnosti. Veľké množstvo našich klientov sa na vlastné oči presvedčilo, že tento program predstavuje jednoduchú a efektívnu metódu ako nielen regulovať svoju telesnú hmotnosť, ale hlavne dodať telu potrebné látky ktoré pomáhajú zlepšiť, či predchádzať mnohým zdravotným problémom, ktoré sú priamo či nepriamo spojené s nesprávnou látkovou výmenou. O svoj príbeh sa s Vami rozhodla podeliť Monika, ktorá tento program považuje za najlepší krok vo svojom živote.
Ahojte všetci, veriaci či neveriaci alebo ešte stále pochybujúci. Volám sa Monika, mám 27 rokov. Moje zdravotné problémy sa začali zhruba pred siedmimi rokmi. Bývala som často chorá. Samozrejme s tým súvisela pravidelná návšteva obvodného lekára, nastúpilo užívanie antibiotík a následne oslabená imunita. Bol to začarovaný kruh, z ktorého nebolo úniku. Bola som už z toho zúfalá. Z antibiotík mi bolo zle, brucho som mala nafúknuté ako balón, strašne sa mi zhoršila pleť a kožu okolo nechtov som mala červenú, akoby až spálenú.

Pri odberoch krvi mi bol v tele neustále zistený zápal. Nevedeli prísť na dôvod,  tak začarovaný kruh s antibiotikami pokračoval. Trvalo to asi tri roky. Potom prišiel šok. Pri preventívnej prehliadke u gynekológa mi bol zistený nezhubný nádor na vaječníku o veľkosti 8cm, s ktorým je spojená choroba endometrióza. Nasledovala operácia a zotavovanie viac ako šesť mesiacov. O rok neskôr prišiel ďalší šok. Tri nezubné nádory na prsníku. Ďalšia operácia. O rok na to zväčšená štítna žľaza a nasadenie hormonálnych liekov.

Najhoršie na tom všetkom bolo to, že som sa vôbec necítila dobre. Stále som bola strašne unavená. Do toho sa mi pridružilo viacero symptómov, ktoré som nevedela nikam priradiť. Nespavosť, bolesti hlavy, bolestivé hnisavé vyrážky na tvári, chrbte a dekolte. Pravidelne sa mi stávalo, že pri sledovaní TV alebo len pri sedení a ničnerobení sa mi z ničoho nič rozbúchalo srdce, akoby som práve odbehla maratón.

Začala som si na sebe všímať, že mnoho z týchto a ďalších symptómov nasledovalo po konzumácii určitých potravín či hotových jedál. Po zjedení takého špenátového prívarku sa mi zvýšila teplota na 37,5 °C. Po vypití pohára vína či zjedení čokolády ma začalo páliť v podbrušku a na druhý deň som mala celú tvár posiatu bolestivými vyrážkami. Navštívila som teda imuno-alergologickú ambulanciu, kde mi až na základe vyšetrenia krvi zistili histamínovú intoleranciu a silnú alergiu na nikel. Znamenalo to pre mňa totálnu redukciu môjho jedálnička. Všetko, čo som dovtedy mala rada, mi škodilo. Moje telo pri konzumácii jedla nedokázalo vstrebávať histamín, a tak môj imunitný systém bol dennodenne vyťažený na maximum, akoby som prekonávala chrípku.

2.-min

Na jednej strane som bola šťastná, že konečne po toľkých rokoch lekári zistili, čo mi je, avšak na strane druhej som si nevedela predstaviť, čo budem jesť. Z toho všetkého, čo som mohla niekedy konzumovať, mi ostali už len zemiaky, ryža, mäso, šošovica a jablká. Rok som sa držala týchto potravín, z ktorých mi už po pár mesiacoch bolo zle. Keď som si predstavila, že mám isť obedovať alebo večerať, dvíhal sa mi z toho žalúdok. Neraňajkovala som vôbec, takže ráno len káva a čaj. Moje prvé jedlo začalo obedom, ktoré sa neustále skladalo z mäsa a ryže alebo mäsa a zemiakov. Žiadna zelenina či ovocie. Večera to isté.

Po roku obmedzovania sa neprišlo takmer žiadne zlepšenie. Skôr naopak. Vlasy mi začali vypadávať, nechty sa mi štiepili, neustále som priberala. Pri výške 161cm som už vážila 66,6kg (diablovo číslo – žeby znamenie?).

K Metabolic Balance® ma priviedla až moja kamarátka. Všimla som si na sociálnej sieti, že začala behávať maratóny. Nechápavo som krútila hlavou, keďže som vedela, že už roky bojuje s DNOU, ktorá ju veľmi obmedzovala v pohybe. Neustále som sa pýtala sama seba: „Ako môže behať maratón, keď donedávna mala problém vyjsť na prvé poschodie pešo?“. V jeden letný deň sme sa spolu stretli a porozprávala mi svoj príbeh, ktorý sa mi zdal neuveriteľný, a zároveň tak úžasný, že som sa napokon rozhodla vyskúšať program „Metabolic Balance®“. Veď som už nemala čo stratiť.

Keď som dostala jedálniček šitý priamo mne na mieru, pripadal mi ako švédsky stôl . Boli na ňom potraviny, ktoré som mala vyslovene zakázané od lekárov. Ale poviem Vám pravdu,  bolo mi to jedno. Išla som do toho na 100%. Chcela som sa už konečne cítiť lepšie.

Prvé dva týždne boli pre mňa ťažké, lebo som sa ešte len učila ako pracovať s jedálničkom, ktorý mi bol stanovený. Po dvoch týždňoch som už do stravy mohla zapájať oleje, ktoré výrazne dopomohli k tomu, aby som si jedlo ochutila presne tak, ako som chcela. Aj príprava bola o to jednoduchšia. Po tejto dvojtýždennej prísnej fáze ma prestalo bolieť brucho, v noci som spala ako bábätko, schudla som presne 3,6 kg a začala sa mi pomaličky čistiť pleť. Nemohla som uveriť tomu, ako zázračne to funguje. Tie pozitívne výsledky za tak krátky čas ma naštartovali ešte viac. Naučila som sa variť tak skvelé a jednoduché jedlá, že som to prestala brať ako nejakú diétu, ale skôr ako nový životný štýl, od ktorého nechcem už nikdy upustiť.

Momentálne som v Metabolic Balance® už piaty mesiac. Pleť sa mi zlepšuje z týždňa na týždeň. Pálčivé bolesti brucha zmizli úplne. Keď sa vrátim z práce, neutekám hneď do postele. Začala som chodievať na prechádzky, ktoré mi dodávajú ešte viac energie. Prestali mi vypadávať vlasy a pokožku okolo nechtov mám zdravú, bez akýchkoľvek zápalových ložísk. Naučila som sa raňajkovať a na každé svoje jedlo sa veľmi teším. Jedlo už nie je pre mňa utrpenie, ale pôžitok. Histamínovej intolerancie sa nie je možné zbaviť, avšak vďaka programu Metabolic Balance® ju mám úplne pod kontrolou. A ako BONUS k týmto všetkým pozitívam bola aj redukcia váhy, ktorá má trápila dlhé roky, a s ktorou som nevedela nijako pohnúť, ani cez všetky „osvedčené diéty“.  Doteraz som schudla presne 9,6 kg. Váha sa mi ustálila na 57 kilogramoch a cítim sa skvelo.

3.-min

Pevne verím, že tento môj príbeh bude inšpiráciou pre viacerých z Vás, ktorí ešte stále váhate, či sa do programu Metabolic Balance® pustiť alebo nie. Ja toto rozhodnutie pokladám za najlepší krok v mojom živote – krok, keď som konečne začala robiť niečo pre seba a pre svoje zdravie, ktoré máme v živote len jedno.

Sledujte nás aj na našich Facebookových stránkach HEPPiApple Košice, či HEPPiApple Bratislava a neunikne Vám žiadna novinka.

V prípade, že Vás príbeh Moniky s Metabolic Balance® zaujal, neváhajte sa prihlásiť aj Vy ešte dnes v Košiciach alebo v Bratislave.