Dočkal som sa! Schudol som a chudnem ďalej

Dočkal som sa! Schudol som a chudnem ďalej

Ahojte, volám sa Štefan Štofira a pracujem ako zámočník . Mám 37 rokov a ešte pred cca 1/2 rokom som vážil cez 168 kilogramov pri výške 180 cm. Počas môjho života ma sprevádzali viaceré zdravotné problémy ako napr. dýchavičnosť, problémy s pokožkou, s pohybom a aj s kĺbmi, poruchy spánku, či chrápanie. K svojej váhe som sa začal prepracovávať od strednej školy, kde som vstúpil do puberty a začal som sa  venovať skôr spoločenským aktivitám namiesto športu. Postupom času som sa dopracoval k váhe, ktorá ma extrémne začala obmedzovať fyzicky, ale i duševne. Za posledných pár rokov som vyskúšal rôzne diéty, no nesnažil som sa zapájať cvičenie – chýbala mi energia. Zakaždým sa mi podarilo skôr nejaké to kilo pridať ako ubrať i keď mi váha kolísala + – 10 kg , napokon prevažovalo + nad – . Moja snaha zmeniť svoju váhu neprinášala požadované výsledky, preto klesala aj motivácia s tým niečo robiť. Myslel som si, že mi práca dáva dostatočný priestor na pohyb okrem dní, ktoré strávim sediac, či pri počítači alebo na vysokozdvižnom vozíku ..

Prečo som sa rozhodol vyskúšať program Metabolic Balance®? Nakoľko som sa trochu venoval diétam, mal som informácie o možnosti rozboru krvi, z ktorej sa dá zistiť, ktoré druhy potravín vyhovujú práve Vášmu telu. Nevedel som však zistiť, kde a s kým by som sa vedel poradiť . Moja sestra za venuje trénovaniu na ľade a tam spoznala výživovú poradkyňu HEPPiApple. Už po prvom rozhovore s poradkyňou som bol presvedčený, že tento smer bude pre mňa ten správny, že je to jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré môžem urobiť. Moja poradkyňa Martinka mi bola veľkou oporou. Na začiatku som sa stravoval v reštaurácii HEPPiApple. Toto stravovanie mi ušetrilo veľa času a pomohlo k inšpirácii na prípravu jedál. Prvé výsledky prišli oveľa skôr, ako som čakal. Môj cieľ je ešte ďaleko, ale podarilo sa mi schudnúť približne 33 kg za 5 mesiacov a samozrejme zlepšiť môj zdravotný stav. Cieľ mám vysoký, avšak nakoľko moja fyzická stránka nie je v kondícii a začal som v období chladu, tak som ešte nezačal cvičiť. Nastal vo mne zlom a začal som poľavovať, čo pre mňa prinieslo malú recidívu. Dôležité je určiť si priority a ísť si za svojím cieľom. Zistil som, že jednou z mojich veľkých chýb bol slabý príjem tekutín ako napr. čaj ,voda a veľký príjem sladkých a energetických nápojov . K plánu sme dostali kuchársku knihu a taktiež veľa rád od našej poradkyne. Príprava jedál mi zaberá istý čas, nakoľko nie som zdatný kuchár, ale snaží sa mi pomôcť rodina , ktorej som za to vďačný . Jedlá sú chutné a je neuveriteľné čo s čím sa dá skombinovať.

Dodržiavať 8 základných pravidiel je základom avšak nie je z povahy mojej práce, či občasnej lenivosti, vždy možné na 100 percent sa nimi riadiť. No nárast hmotnosti, ako to bolo v minulosti, som zatiaľ nezaznamenal… Pomaly mi narástla energia a v blízkej budúcnosti by som už chcel začať  cvičiť. Nie preto, že musím, ale preto, že chcem .

Na základe týchto faktov odporúčam a budem odporúčať program Metabolic Balance® aj svojmu okoliu.