Diabetes verzus Metabolic Balance®

Diabetes verzus Metabolic Balance®

Nadváha v dôsledku nesprávneho spôsobu stravovania sa považuje za hlavný rizikový faktor pre diabetes 2. typu, zatiaľ čo diabetes typu 1 je spôsobený genetickou predispozíciou.

Prostredníctvom programu Metabolic Balance ® môžu diabetici typu 2 výrazne znížiť svoju hmotnosť. Strata hmotnosti znižuje hlavnú príčinu tejto choroby blahobytu – nadváhu. V mnohých prípadoch znamená menej hmotnosti aj menej liekov a celkovo zdravší životný štýl.

“Vzťah medzi nadmernou hmotnosťou a cukrovkou je zrejmý,” potvrdzuje zakladateľ programu Metabolic Balance® Dr. Wolf Funfack, internista a odborník na výživu v Mníchove. “Osoby s nadváhou potrebujú takmer štvornásobok inzulínu v porovnaní s ľuďmi s normálnou hmotnosťou, aby sa hladina cukru v krvi dostala na normálnu úroveň. Nakoniec je pankreas vyčerpaný a ľudia s nadváhou sa stávajú závislí od dennej dávky inzulínu “.

Najefektívnejší spôsob, ako uniknúť tomuto začarovanému cyklu, je udržiavať metabolizmu vyvážený zdravou a prirodzenou stravou. Dr. Funfack odporúča individuálnu stravu podľa zásad metabolickej rovnováhy. Odporúča hľadať vyvážené rozdelenie troch základných živín; proteínov, tukov a sacharidov. Mali by sa konzumovať dostatočné množstvá bielkovín obsiahnutých v syre, chudom mäse, rybách, strukovinách, klíčkoch alebo orechoch. Celozrnný chlieb, ovocie, šalát a zelenina sú zdravé sacharidy a musia byť zahrnuté do každého jedla. Skúsenosti ukazujú, že taká vyvážená strava má veľmi pozitívny vplyv na zdravie diabetikov 2. typu.

S individuálnym plánom výživy pre každého účastníka ponúka Metabolic Balance® nástroj na vytvorenie zdravého životného štýlu. Program metabolickej regulácie a výživy je primárne zameraný na udržiavanie nízkej hladiny inzulínu a cukru v krvi prostredníctvom špecifického, prirodzeného výberu potravín a tým na obnovenie rovnováhy metabolizmu tela. Analýza hodnôt krvných testov, podrobné údaje o klientovi a množstvo meraní tela tvoria základ pre individuálny výživový plán Metabolic Balance®.

 

Fakty a čísla

V súčasnosti trpí diabetes mellitus približne 285 miliónov ľudí na celom svete.

Existujú 2 druhy cukrovky.

Príčinou diabetu 1. typu je pankreatitída (autoimunita).

Podžalúdková žľaza produkuje príliš málo inzulínu, t.j. hormónu, ktorý znižuje hladinu cukru v krvi. Diabetici typu 1 musia umelo užívať inzulín dlhý čas. Len asi 5% všetkých diabetikov sú diabetici typu 1.

90% diabetikov typu 2 má nadváhu. Jedným z hlavných dôvodov diabetu 2. typu je dlhodobá nedostatočná výživa a nedostatok cvičenia.

Zatiaľ čo počet diabetikov typu 1 zostáva konštantný alebo sa zvyšuje veľmi pomaly, počet diabetikov typu 2 rýchlo rastie od druhej svetovej vojny. Zvýšená priemerná dĺžka života ľudí s diabetom znamená, že je ešte viac trpiacich. Podľa prognóz WHO sa počet diabetikov zvýši do roku 2030 na 366 miliónov.

Príčiny ochorenia

Diabetes mellitus je chronické metabolické ochorenie spôsobené absolútnym alebo relatívnym nedostatkom inzulínu spojeným s chronicky zvýšenými hladinami cukru v krvi.

Diabetes typu 1 (juvenilný diabetes) sa rozvíja v detstve, dospievaní alebo v predčasnej dospelosti. Najčastejšou príčinou je zápal pankreasu. Dosiahne sa absolútny nedostatok inzulínu.

Najbežnejšou príčinou cukrovky typu 2 je nadváha súvisiaca s výživou, obezita a fyzická nečinnosť, čo vedie k rezistencii na inzulín. Na rozdiel od absolútneho nedostatku inzulínu pri cukrovke typu 1, bunky v diabete typu 2 už nereagujú adekvátne alebo už nereagujú na vlastný inzulín.

Priebeh choroby

Diabetes tiež zvyšuje riziko iných ochorení. Diabetes mellitus je príčinou štyroch z piatich infarktov. Nadváha, hypertenzia a dyslipidémia vedú k vaskulárnej kalcifikácii, čo veľmi urýchľuje aterosklerózu. V Európe každý deň 120 úderov spôsobuje diabetes mellitus. 18 Európanov denne oslepne kvôli cukrovke a 24 ďalších Európanov sa stane závislými na dialýze. Diabetes mellitus sa tak stal jedným z hlavných nákladových faktorov pre systém zdravotníctva.

Zaujal Vás individuálny patentovaný program Metabolic Balance? Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu v HEPPiApple https://heppiapple.sk/lp/individualny-plan/


Minimálna hodnota objednávky pre donášku v rámci e-shopu je 6 EUR! Skryť