Čoraz populárnejší FUNKČNÝ TRÉNING

Čoraz populárnejší FUNKČNÝ TRÉNING

Čo sa vlastne myslí pod týmto druhom cvičenia a prečo na ňom tak záleží?

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu majú čoraz mladší ľudia častokrát zdravotné problémy pohybového aparátu, ktoré sú spájané s nedostatkom pohybu, sedavým zamestnaním, zdĺhavým státím či nesprávnym držaním tela. Pohyb sa pre nás stáva doslova luxusom. Sedíme v práci, za počítačom, v aute či pri telke. Náš organizmus to ale neznáša bez problémov. Dôsledkom je nedostatočná fyzická kondícia, slabá funkčnosť pohybového aparátu, obmedzená mobilita kĺbov či svalov. Pohyb nám je prirodzený a telo dobre funguje, len ak si ho pravidelne doprajeme.

 

Funkčný tréning predstavuje cviky, ktoré majú priamu spojitosť s aktivitami a pohybmi z každodenného života a má za úlohu obnoviť základné pohybové funkcie tela.

Bolieva Vás chrbát, krčná chrbtica či hlava? Robí Vám problém zísť po schodoch, či vstať z postele bez bolesti? Úlohou funkčného tréningu nie je len odstraňovanie týchto porúch, ale aj obnovovať základné pohybové funkcie v správnom zreťazení, ale hlavne pripraviť telo na bežný život.

  • odstraňuje svalové disbalancie
  • obnovuje základné pohybové funkcie
  • zlepšuje držanie tela
  • celkový nárast sily

 

Vo funkčnom tréningu sa najviac používajú rotácie, zhyby, drepy, ľahy – sedy, výpady, výskoky na vyvýšenú plochu a niektoré špecifické cviky s váhou vlastného tela. Tieto cviky vedú k lepšiemu rozsahu pohybového aparátu a správnemu držaniu tela. Rovnako slúžia tiež ako prevencia zranení, či na zlepšenie fyzickej zdatnosti.

 

Ak chcete funkčný tréning sťažiť, môžete použiť rôzne záťaže, náčinie a pomôcky (napr. medicinbal, Kettlebells, core bags, činky atď.), ktoré Vám umožnia dôkladne zaťažiť telo, často aj v domácich podmienkach.

Funkčný tréning je vhodný pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia či športových predpokladov, jeho použitie neovplyvňuje ani športová výkonnosť – vhodný výber cvikov existuje pre začiatočníkov, ale aj tých, ktorí majú skúsenosti s niekoľkomesačným, či aj niekoľkoročným tréningom.

 

Či chcete podávať vrcholové športové výkony,  alebo zdvihnúť svoje dieťa, ťažký nákup, zraneného kamaráta bez strachu o vlastné kĺby – funkčný tréning Vás na tieto výzvy v živote pripraví.

Rezervujte si svoju hodinu v HEPPi fitness hneď teraz.

Bratislava https://heppiapple-bratislava.isportsystem.sk/

Košice https://heppiapple-kosice.isportsystem.sk/

 

Tešíme sa na Vás 🙂