Prečo je zdravé jesť vajíčka? Do akej miery sú pre naše telo nebezpečné?

Veľká noc je za dverami a jedným zo symbolov Veľkej noci sú nepochybne vajíčka. Sú však vajcia pre náš organizmus zdravé alebo mu, naopak, viac škodia ako pomáhajú? Klienti programu Metabolic Balance® však vedia, že sa konzumácie vajec nemusia báť. (viac…)

Metabolic Balance® – 8 pravidiel

Pravidlo č. 5: Jedno jedlo, jedna bielkovina

Bielkoviny, ktoré potrebujeme napríklad na stavbu a rast buniek, k tvorbe telu vlastnej bielkoviny, enzýmov či hormónov, patria k živinám, ktoré prispievajú k zakysľovaniu ľudského organizmu, keďže v rámci ich metabolizmu vznikajú v tele v hojnom množstve kyseliny.

(viac…)

Už viem, čo znamená pojem Metabolic Balance®, no je pre mňa tento program vhodný?

O stravovaní podľa Metabolic Balance® ste už možno čítali alebo počuli, no stále váhate, či je tento program práve pre Vás. V hlave maté otázky, či je primeraný pre Váš zdravotný stav alebo či Vám skutočne vie pomôcť k dosiahnutniu ideálnej váhy. Tento príspevok Vám hádam pomôže nájsť odpovede, ktoré hľadáte. (viac…)

Príprava a zvolenie si správneho obdobia so začatím s Metabolic Balance®.

Prečo je dôležité zamyslieť sa nad vhodným obdobím?

Ste plní nadšenia, očakavaní alebo zvedavosti a v hlave máte jedinú myšlienku – pustiť sa čo najskôr za svojím cieľom. To nás, samozrejme, veľmi teší a podporujeme Vás v tom, no majte, prosím, na pamäti, že ide o zmenu Vašich doterajších stravovacích návykov.  Preto je veľmi dôležité zvážiť obdobie, kedy začať. Ide o takzvané adaptačné obdobie. Nesprávne naplánovaný začiatok, ktorý môže sprevádzať stres či iné obmedzenia, môže mať za následok to, že s Vaším jedálničkom začnete podvedome bojovať a nadšenie, ktoré ste z neho mali na začiatku Vás postupne opustí. Vtedy je už len veľmi tenká hranica k vráteniu sa k pôvodnému spôsobu stravovania.  (viac…)

Stravovanie sa podľa chémie Vášho tela

Metabolic Balance® a odlišnosť od iných diétnych programov

Máločo je na tomto svete vrtkavejšie ako stravovacie trendy. Nech je dôvod zmeniť naše stravovacie návyky akýkoľvek, väčšinou ako prvé vyhľadávame diéty, ktoré zaručene fungujú. K dobrým rozhodnutiam ale nestačí len vedieť, čo je zdravé. To, ako si vyberáme, čo budeme jesť, je zložitejšie a má viac aspektov, než by ste čakali. (viac…)

Diabetes verzus Metabolic Balance®

Nadváha v dôsledku nesprávneho spôsobu stravovania sa považuje za hlavný rizikový faktor pre diabetes 2. typu, zatiaľ čo diabetes typu 1 je spôsobený genetickou predispozíciou.

Prostredníctvom programu Metabolic Balance ® môžu diabetici typu 2 výrazne znížiť svoju hmotnosť. Strata hmotnosti znižuje hlavnú príčinu tejto choroby blahobytu – nadváhu. V mnohých prípadoch znamená menej hmotnosti aj menej liekov a celkovo zdravší životný štýl. (viac…)